ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6365641
*
nr 636 5641
Spegel
Delvis 1700/1800-tal, höjd: 98
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2010
kl 17:28:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 00:31:13
1
100 kr
25/4 11:46:01
2
200 kr
25/4 14:40:31
3
250 kr
26/4 16:29:36
2
350 kr
26/4 17:18:01
1
350 kr
26/4 17:18:29
1
400 kr
26/4 17:20:23
2
Vinnande bud
26/4 17:23:50
1
500 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 636 5641
Spegel
Delvis 1700/1800-tal, höjd: 98
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/4 00:31:13 | 1 | 100 kr |
| 25/4 11:46:01 | 2 | 200 kr |
| 25/4 14:40:31 | 3 | 250 kr |
| 26/4 16:29:36 | 2 | 350 kr |
| 26/4 17:18:01 | 1 | 350 kr |
| 26/4 17:18:29 | 1 | 400 kr |
| 26/4 17:20:23 | 2 | Vinnande bud |
| 26/4 17:23:50 | 1 | 500 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54



